קבלו הצעת מחיר

מהי מודעת כונס נכסים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
פרסום מודעת כונס נכסים

כינוס נכסים הינו הליך משפטי מורכב, כאשר העיקרון המרכזי בתהליך הוא העברת השליטה בנכס לגורם מוסמך במטרה לפרוע באמצעותו חובות אותם בעל הנכס חייב לאחרים.
במסגרת התהליך ממנים כונס נכסים  שעל פי הדרישות מחויב להיות עורך דין או רואה חשבון במקצועו, אותו כונס נכסים אחראי על החזקת הנכס וטיפול שוטף בו עד למכירתו ולהשבת החוב.
הליך המינוי והניהול של כונס הנכסים מחויב להתבצע על פי חוק תחת עמידה בדרישות קפדניות, כמו כן גם פרסום מודעת כונס הנכסים נדרשת לעמוד בסטנדרטים מחמירים אלו.

על מודעת כונס הנכסים

בדרך כלל כאשר אנו שומעים את המילה מודעה הקונוטציה הראשונית שעולה בראשנו היא פרסום או שיווק, במקרה של מודעת כונס נכסים תוכן המודעה הוא אינפורמטיבי בלבד.
מטרת המודעה היא לפרסם את המפרט הכללי של הנכס (כאשר מדברים על נכס בהקשר לכינוס נכסים יכולים להתכוון לדירה, רכב או כל סוג אחר של נכס).
במסגרת המודעה מתפרסמים פרטים כמו המועד בו ניתן להגיש הצעות לגבי הרכישה, המועדים בהם ניתן להתרשם מהנכס, פרטי הגורם עמו ניתן ליצור קשר לקבלת מידע נוסף ועוד.
אי עמידה באחד מסעיפי המודעה הנדרשים יהפכו את המודעה ללא תקינה ועל כן לא תפורסם המודעה עד שיתוקנו כל השינויים.
על מנת למשוך התעניינות נוספת בנכס כונס הנכסים רשאי להוסיף למודעה תמונה של הנכס המדובר.


איפה מפרסמים מודעת כונס נכסים?

החוק בישראל מגדיר שעל מודעת כונס הנכסים להגיע למספר רב של אנשים ולכן כונס הנכסים מחויב לפרסם את הנכס בעיתונות המודפסת, ואם לא די בכך עליו לפרסם את המודעה בשני עיתונים לפחות כאשר
על המודעה להופיע בכל אחד מהעיתונים הללו למשך יומיים לפחות תחת הכותרת "הזמנה להציע הצעות".
כונס הנכסים יכול לפרסם בשני עיתונים ארציים או בעיתון ארצי ומקומון.
במידה ובחר לפרסם את אחת המודעות במקומון עליו לוודא שהמקומון בו הוא מפרסם נמצא בקרבה גיאוגרפית לנכס המתפרסם במודעה עצמה.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן