קבלו הצעת מחיר

פרסום ברדיו

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לאורך ההיסטוריה, מיצב עצמו הרדיו כאחד מאמצעי התקשורת הבולטים והאפקטיביים ביותר. בסביבת הבית, במשרד וכמובן במהלך הנסיעה בכבישים – הרדיו מלווה אותנו לאורך כל שעות היממה עם עדכוני חדשות, מוזיקה וכמובן, פרסומות. בשנותיו הראשונות שימש הרדיו בעיקר כאמצעי להעברת מסרים להמונים, אך כיום, מדוברת בפלטפורמה פרסומית לכל דבר ועניין.

אז מהו סוד הקסם שמאפשר לרדיו לשרוד בענף התקשורת כבר למעלה מ-120 שנה? בעמוד זה ריכזנו עבורכם את כל היתרונות, התחנות והטיפים המרכזיים לפרסום ברדיו.

כמה דברים שאולי לא ידעתם על הרדיו:

  • ב-1893 שידר הפיזיקאי ניקולה טסלה את שידור הרדיו הראשון, אך מכיוון שלא פיתח את המצאתו, נרשמה ההמצאה על שמו של המהנדס גוליילמו מרקוני.
  • ה-13 בפברואר הוא יום הרדיו הבינלאומי.
  • על פי סקר מאגר המידע השיווקי TGI, נכון לשנת 2019 עמד אחוז המאזינים לתחנות הרדיו בישראל על למעלה מ-65%.
  • תחנת הרדיו הפופולארית בישראל היא גלגל”צ, עם למעלה מ-45% אחוזי האזנה נכון לשנת 2019.

מדוע כדאי לפרסם ברדיו?

הסיבה העיקרית להצלחת הפרסום ברדיו, היא החשיפה הרחבה לקהל שבוי. מרבית המאזינים בוחרים שלא להעביר תחנה בזמן פרסומות, ומקבלים אותן כחלק אינטגרלי מההאזנה לעומת דפדוף בעיתון או לחיצה על יציאה ממסך הפרסומת באינטרנט. הפרסומות ברדיו משתלבות בין השירים ומהדורות החדשות, ולכן קשה עד בלתי אפשרי להתחמק מהן.

יתרון נוסף ומשמעותי במיוחד לפרסום ברדיו, הוא אפשרות הפנייה לקהל יעד ממוקד לקבלת הפניות הרלוונטיות ביותר. כמפרסמים, תוכלו לבחור בתחנה הרדיו המועדפת עליכם בהתאם למיקום הגאוגרפי, גיל המאזינים והתכנים אותם היא כוללת. הפרסום הממוקד מאפשר לכם לחסוך זמן יקר והוצאות מיותרות, ומניב עבורכם את הלידים הרצויים תוך זמן קצר.

פרסום ברדיו – רק עם מודעות 24 שעות

פתחתם עסק חדש? רוצים להגדיל את מאגר הלקוחות באמצעות פרסום מבצעים והנחות? הגעתם למקום הנכון. משרד הפרסום הותיק מודעות 24 שעות, מתמחה בפרסום בכל תחנות הרדיו בישראל, בפיתוח אסטרטגיה פרסומית ובכתיבת הטקסט עבור התשדיר.

במשך עשרות שנות הניסיון שצברנו בתחום הפרסום, רכשנו את הכלים היעילים ביותר לפרסום ברדיו, באמצעותם נשמח להדריך ולכוון אתכם על מנת שתקבלו פניות איכותיות במיוחד. אנחנו מלווים אתכם לאורך כל התהליך ביצירת קמפיין פרסומי עוצמתי, קליט, קריאייטיבי ומניע לפעולה.

רשימת תחנות הרדיו הפופולאריות בישראל:

גלגל”צ
גלגל”צ היא תחנת הרדיו המואזנת והמוכרת בישראל, מופעלת על ידי גלי צה”ל ומעסיקה שדרנים מובילים בתחומם שחלקם חיילים בשירות סדיר שהוכשרו כקריינים. התחנה משדרת בעיקר מוזיקה פופולארית באנגלית ובעברית, דיווחי תנועה ותכניות תוכן.
כאן רשת ב’
כאן רשת ב’ תחנת הרדיו של תאגיד השידור הישראלי, שהחליפה את תחנת רשת ב’ של קול ישראל החל משנת 2017. מרבית התכניות בתחנה עוסקות בתחומי האקטואליה על שלל גווניה, ומשלבת גם קטעי מוזיקה. חלק מהתכניות הדגל של התחנה, משודרות גם בערוץ כאן 11 של התאגיד.
רדיו ללא הפסקה 103 FM
תחנת רדיו אזורית המשודרת באזור גוש דן והסביבה. התחנה הוקמה בשנת 1995 ומשדרת חדשות לצד תכניות סאטירה, הומור, ייעוץ, ספורט ופוליטיקה. בין התוכניות הפופולאריות של רדיו 103: מועדון ארוחת הבוקר עם שי גולדשטיין ולאה לב, אראל סג”ל, ענת דוידוב וינון מגל, אראל סג”ל, דידי לוקאלי עם דידי הררי ובן ואריה עם בן כספית ואריה אלדד.
רדיו תל אביב 102FM 
תחנה אזורית המשודרת באזור תל אביב והסביבה. התחנה הוקמה ב-1996 ומשדרת אזורי הקליטה שלה הם בתל אביב והסביבה. התחנה הוקמה ב-1996 ומשדרת מוזיקת להיטים ותוכניות מלל העוסקות בתחומי הומור, ספורט ואקטואליה. בין התוכניות הפופולאריות של רדיו תל אביב: בבוקר עם עינב גלילי, תכנית הבוקר עם מיה דגן ודפנה לוסטיג, ותכנית הספורט עם אופירה אסייג, אייל ברקוביץ’ ויורם ארבל.
גל”צ
גלי צה”ל היא תחנת רדיו בפריסה ארצית, הפועלת במסגרת צה”ל. התחנה כוללת שידורי חדשות, תוכניות מוזיקה, תוכניות אקטואליה, תוכניות תרבות ופנאי, שידורים של מופעי מוזיקה, דיונים בנושאי צבא וביטחון, אומר ותעודה ועוד. התחנה ממומנת ברובה על ידי משרד הביטחון. בין התוכניות המובילות בגלי צה”ל: “מה בוער”, “ירון דקל ועמית סגל”, רינו צרור ועוד.
רדיוס 100FM 
תחנת רדיו אזורית שהוקמה באמצע שנות ה-90 ומשודרת באזור השרון. התחנה משדרת בעיקר מוזיקה מכל הזמנים, תכניות בידור, בריאות וסטייל. בין התוכניות: “בוקר חדש” עם שירה זהבי, “סלקט” עם הדר תדמור, נירו בחצות עם נירו לוי, החיים היפים עם ד”ר דב קליין ועוד.
רדיו קול ישראל
רשת שידורי הרדיו הממלכתית של מדינת ישראל. מדובר בתחנה הוותיקה ביותר שפועלת החל משידור הכרזת העצמאות.
“קול ישראל” מפעילה שמונה רשתות שידור: רשת א’- הכוללת כיום שידורי מלל, רשת ב’- חדשות ואקטואליה, רשת ג’- שידורי מוזיקה ישראלית, רשת ד’- שידורי קול ישראל בערבית, רק”ע – רשת לעולים חדשים, 88FM – שידורי מוזיקה איכותית המשלבת מוזיקה ישראלית ומוזיקה מהעולם, קול המוסיקה- המשדרת בעיקר מוזיקה קלאסית וג’אז, רשת מורשת- המשדרת שידורי דת ומסורת, רשת ה’- שידורים בפרסית.
רדיו קול הים האדום 102FM
תחנת הרדיו האזורית של אילת. התחנה נוסדה בשנות ה-90 ומשדרת בעיקר תכניות אקטואליה מקומיות לתושבי אילת והסביבה. התחנה שמה דגש על עיסוק באירועים חשובים של התושבים המקומיים לצד מבזקי חדשות, תכניות בידור, מוסיקה ואקטואליה.
רדיו ירושלים 101FM
תחנת הרדיו האזורית של ירושלים והסביבה. שידורי הרדיו משלבים חדשות מקומיות וארציות לצד תכניות בידור, ספורט, אקטואליה ומוזיקה. בין התוכניות המוכרות: “מנטה” עם ירון אילן, “התוכנית של –מדינה” עם אלעד עמדי, “מה נהיה” עם סיוון קליין, “תכנית הספורט של ישראל” עם אופירה אסייג ועוד.
רדיו חיפה 107.5FM
תחנת הרדיו האזורית של חיפה והסביבה, משדרת תכנים מקומיים לתושבי חיפה והסביבה. התחנה משלבת בין מוסיקה ממגוון רחב של סגנונות ובין תכניות תוכן ואירוח. בין התוכניות: “קטן ב-2” עם יניב קטן, “מדליקים אש” עם גדי נס, “הנבחרים” עם דני נישליס ועוד.
רדיו קול ברמה
רדיו קול ברמה היא תחנת רדיו בפריסה ארצית הפונה לקהל החרדי. התחנה משרדת מדי יום למעט שבתות וחגים. היא הוקמה בשנת 2009. בעבר הייתה מזוהה עם מפלגת ש”ס, ולאחר מכן עם מפלגתו של אלי ישי. בתחנה משודרים מבזקי חדשות כל שעה לצד שיעורי תורה, הלכה יומית, שיחות עם רבנים, ומוזיקה חרדית.
רדיו קול חי
תחנת הרדיו קול חי היא תחנת רדיו אזורית המתמקדת בערי המרכז, ירושלים והדרום. התחנה בעלת אופי חרדי ונוסדה בשנת 1996. התחנה משדרת תכניות בידור, אקטואליה, מוזיקה חסידית ומוזיקה חרדית. השידורים פונים לא רק לציבור החרדי אלא גם לדתיים לאומיים ולמסורתיים. בין המגישים בתחנה: הרב אדיר עמרוצי, הרב יצחק דוד גרוסמן, הרב אברהם יוסף, ישי לפידות ועוד. לצד תכניות המוזיקה התחנה משדרת תכניות דת ושיעורי תורה.
רדיו אקו ECO 99FM
רדיו אקו היא תחנת רדיו אזורית בתל אביב והשרון. התחנה משדרת להיטים מכל הסגנונות והזמנים. בין התוכניות המוכרות של התחנה היא תכנית הבוקר של טל ברמן ואביעד קיסוס.

מאמרים נוספים על פרסום במדיה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן