קבלו הצעת מחיר

פרסום מודעה משפטית בעיתון – מה מחייב החוק ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
פרסום מודעה משפטית

עולם המשפט הוא עולם מורכב. במקרים רבים, הליכים משפטיים עשויים להביא את כלל הצדדים המעורבים בהם למצבים לא מוכרים.
בנוסף, יש מקרים שבהם הליך משפטי שמתנהל לכאורה בין שני אנשים או בין קבוצת אנשים ידועה, עלול להסתבך רק בגלל שעלולים להיות מעורבים בו אנשים שאין להם מעורבות ישירה בנושא, או שיש להם מעורבות אבל הם לא מממשים אותה. בשורות להלן נפרט עוד על הליכים מהסוג הזה. כמו כן נצביע על החשיבות של פרסום מודעה משפטית ועל המשמעויות שלה.
אילו הליכים מחייבים פרסום מכרז בעיתון או מודעה משפטית? מהי המשמעות של פרסום המודעה בדרך לסיום התהליך?

הליכים המחייבים פרסום של מודעה משפטית

למעשה, ישנו מספר לא קטן של הליכים משפטיים המחייב פרסום מודעה משפטית. הליך אחד כזה הוא הליך שבו משרד ממשלתי או גוף מפוקח אחר המחויב על פי חוק בפרסום מכרז, מעוניין לבצע פעולה או לרכוש מוצר או שירות בעלויות גבוהות. במצב הזה, פרסום מכרז בעיתון הוא הדבר הנכון לעשות. פרסום המכרז מאפשר לכל בעל עניין העומד בתנאים הבסיסיים כפי שהם מפורטים במכרז, להגיש את המועמדות שלו לביצוע העבודה, מתן השירות או מכירת המצרים הנדרשים. בנוסף למכרזים, יש מצבים שבהם פרסום מודעה משפטית הוא פשוט חובה חוקית. עם המצבים הללו ניתן למנות כינוס נכסים של אדם פרטי או הליכים של פירוק חברה, בין אם הפירוק מתבצע לפי בקשת הבעלים או על פי בקשת הנושים במקרה שהחברה חייבת להם כספים.
גם במצבים שבהם ננקטים הליכי הוצאה לפועל כנגד חייבים, ובעיקר אם מעורבים בהם סכומי כסף גבוהים, יש צורך לפרסם מודעה משפטית.
כל אלה הם רק חלק מהמצבים שבהם נדרשת מודעה כזאת.

הליך משפטי ופרסום מודעה משפטית

למעשה, יש הליכים משפטיים אשר אינם יכולים להסתיים, לפני פרסום הודעה משפטית. מדובר בהודעה הקוראת לבעלי עניין או מי שרואים עצמם בעלי עניין בהליך מסוים ויכולים להוכיח את טענותיהם, להצטרף לתהליך.
כיוון שמן הנמנע להתקשר לכל אחד בנפרד, וכיוון שבחלק מהמקרים יש בעלי עניין לא ידועים שעלולים להתעורר בשלב כל שהוא, מהווה פרסום המודעה סוג של פשרה. הפרסום מהווה חלופה שהחוק מכיר בה להתקשרות עם כל אחד מבעלי העניין. זאת, בתנאי שהמודעה עומדת בכל אמות המידה כולל גודל, נוסח וכן פרסום באמצעי התקשורת שהמחוקק מכיר בהם. אם אתם מתעניינים בנושא פרסום מכרז בעיתון או פרסום מודעה משפטית, אתם בהחלט במקום הנכון. אנו ממליצים לכם ליצור קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן