קבלו הצעת מחיר

פרסום מודעות מכרז

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מודעת מכרז

מודעת מכרז היא מודעה המתפרסמת על ידי  גוף ציבורי, רשות מקומית או אדם פרטי ומטרתה למצוא ספקים ונותני שירות על מנת לאייש תפקידים מסוימים, או כדי לשכור את שירותיהם של חברות וארגונים לביצוע עבודות או למתן שירותים שונים.
בשיטת המכרז כל נותן שירות מגיש הצעת מחיר אלייה חשוף מפרסם המכרז בלבד, מי שזוכה במכרז הוא לרוב מי שהגיש את ההצעה הנמוכה ביותר, או במקרים מסוימים מי שהגיש בקשה שענתה על כמה שיותר קריטריונים שהוצגו במכרז כקריטריונים הכרחיים.
קיימים שני סוגי מכרזים- מכרז פנימי הפונה לגיוס הון אנושי או ספקים בתוך המסגרת בה הוא מתפרסם, ומכרז פומבי המעניק לכולם את ההזדמנות להציע את עצמם.
בדרך כלל מודעת מכרז בעיתון משמעה מכרז פומבי ולכן הציפיה היא להצליח לגייס כמה שיותר מתחרים במכרז.


פרסום מודעת מכרז בעיתון

במשך שנים רבות העיתונים הארציים הוכיחו את עצמם כמדיה אפקטיבית במיוחד להגעה לקהלי יעד נרחבים.
למרות המעבר של גופים רבים בשנים האחרונות לפרסום ברחבי האינטרנט, העיתונות הכתובה ממשיכה להיות הפלטפורמה המועדפת לפרסום בקרב ארגונים וחברות בעיקר כאשר מדובר במועצות אזוריות ובעיריות, שם הופך הפרסום בעיתונים להכרחי, שכן גופים אלו נדרשים על פי חוק לפרסם מודעות כדרך קבע בעיתון יומיים ולעתים גם בעיתונות המקומית.
העיתונות היומית מקדישה למודעות המכרז מדור משלהן בעיתון כדי שנותני שירות רלוונטיים יוכלו למצוא אותן בקלות ולהשתתף במכרז.
כשמדובר בעיתון בעל תפוצה גדולה מאוד בפריסה ארצית, מודעת מכרז בעיתון יכולה להיחשף למספר גדול של נותני שירות במקביל ולהביא למעורבות והשתתפות נרחבת במכרז.
מנתונים שנבדקו נמצא כי נכון לחודש מאי 2020 מתפרסמות כ- 680 מודעות מכרזים בעיתונים מדי שבוע, כאשר מרבית המודעות מתפרסמות בעיתונים יומיים בתפוצה נרחבת.
עיריות, מועצות ותאגידי מים מפרסמים את מודעות המכרזים על בסיס יומי בעיתון יומי ובעיתון כלכלי, חברות בנייה וחברות הנדסאיות מפרסמות מודעות מכרזים בעיתון יומי נפוץ ובעיתון כלכלי וחברות בורסאיות ומשרדי עורכי דין מפרסמים את מודעת המכרז בעיתון אחד או שניים.
הדרישה המקובלת היא פרסום בשני עיתונים יומיים, ובחלק מהמקרים יש דרישה לפרסום גם במקומון או בעיתון בשפה הערבית.

 

הסוד למודעת מכרז מוצלחת

מפרסמים רבים בוחרים לפרסם מודעת מכרז בעיתון ,מי שמעוניין לקבל כמה שיותר הצעות עבור המכרז שלו צריך לפרסם מודעה שתבלוט על פני המודעות האחרות, ניתן לעשות זאת בכמה דרכים פשוטות:

  • ניסוח מדויק ופירוט- ככל שמודעת המכרז מפורטת יותר, כך גדלים הסיכויים שהמועמד יהיה  הוא מדויק יותר עבור המפרסם, למשל אם מדובר בפרסום מודעת מכרז בעיתון לאיוש משרה יש לכתוב את תיאור משרה באופן מדויק, במידה ומדובר בגיוס ספקים או נותני שירות, יש לפרט את הקריטריונים בהם הם צריכים לעמוד.
  • עיצוב מיוחד ובולט- רוב מודעת המכרז בעיתון נראות בדיוק כמו המודעות הסמוכות להן ולכן ייתכן שלא מספיק אנשים יפנו את תשומת הלב אל המודעה, כדי להתלבט מומלץ לעצב את המודעה בעיצוב שמושך את העין ולהשתמש בגופנים שונים. 
  • פרסום מהיר- רוב המכרזים תחומים בזמן ולכן יש חשיבות למהירות פרסום המודעה, אם אתם מתכננים לפרסם מודעת מכרז בעיתון, מומלץ לגבש את הניסוח ואת העיצוב כמה שיותר מהר ובמידת הצורך לפנות לבעלי מקצוע זמינים שיעשו זאת עבורכם.
  •