קבלו הצעת מחיר

פרסום מודעות ריקול בעיתון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print
פרסום מודעות ריקול בעיתון

מודעת ריקול היא מודעה מסוג מודעה משפטית המחויבת להתפרסם על פי חוק כאשר חברה מוציאה לשוק מוצר פגום או בעל תקלות טכניות וזאת על מנת להתריע על כך בפני קהל לקוחותיה ולקרוא לצרכנים של אותו המוצר להחליף, לקבל תיקון או תמורה כספית בעבור אותו המוצר.
במידה ומדובר בפגם מסכן חיים, לרוב גם משרד הבריאות יפרסם מודעת ריקול במדיות השונות.
בשנים האחרונות הפכו הצרכנים לשחקני מפתח במשק הישראלי בעיקר בשל המהפכה הטכנולוגית בשנים האחרונות.
העידן הטכנולוגי הכולל בתוכו את מהפכת האינטרנט והרשתות החברתיות מאפשר כיום לכל אדם להתלונן באופן דיגיטלי בפלטפורמות השונות באמצעות פוסטים החשופים לעיניי כל על פגם במוצר מסוים מה שיכול לגרום לחברות וליצרנים לאובן כספי גדול ולפגיעה בשמם הטוב.
כיום נמצאים היצרנים תחת עינהן הבוחנות של מיליוני אזרחים, נתון זה הביא לעלייה משמעותית בפרסום מודעות הריקול בעיתונים השונים.

תוכן מודעת הריקול

מודעת הריקול משתייכת לקבוצת המודעות המשפטיות ולכן עליה לעמוד בתנאים הנדרשים ממודעות אלו.
על פי דרישות החוק ובהתאם לצו בית משפט על מודעת הריקול להתפרסם בשני עיתונים יומיים מבין מגוון העיתונים הקיימים בארץ ובעיתון אחד בשפה בערבית וזאת בכדי לאפשר לציבור צרכנים רחב ככל שאפשר להתוודע למוצר הפגום, להחזיר אותו למקום ממנו נקנה ובחלק מהמקרים  אף לקבל פיצוי כספי עבור הרכישה.
על מודעת הריקול להיות בגודל 10X10 ס”מ ולכלול תמונה ברורה בצבע של המוצר הפגום על מנת שהצרכנים יוכלו לזהות אותו בקלות.
פרסום שלא יעמוד בדרישות החוק יצריך מהמפרסם או מעורך הדין לפרסם את המודעה פעם נוספת בהתאם לקריטריונים הנדרשים ואף עלול לחשוף את אותו המפרסם למצב של הגשת תביעה ייצוגית כנגדו.

פרסום מודעות ריקול בעיתון

כיום נראה בעיני רבים שעם תחילתו של העידן הטכנולוגי השימוש בעיתונות הכתובה הוא "אולד פאשן".
אנשי דור ה Y נוהגים להשתמש באינטרנט וברשתות החברתיות כפלטפורמות המרכזיות לפרסום מודעות כאלו ואחרות.
למרות כך כאשר מדובר בגופים גדולים כמו גופים ממשלתיים, רשויות מקומיות וחברות גדולות עדיין בוחרים בפלטפורמה הישנה והמוכרת- פרסום בעיתונות הכתובה.
לעיתונים היומיים בישראל כמות של מאות אלפי מנויים הנתפשים לתכני העיתון באופן קבוע ועוד מאות אלפים נוספים שאינם מנויים אך קוראים עיתונים.
ממחקר שנערך עלה כי שיעור קריאת העיתונים עדיין בעלייה למרות השימוש הגובר באינטרנט וברשתות החברתיות.
עקב התפוצה הנרחבת של העיתונים היומיים בישראל וקהל הקוראים הוורסטילי שלהם מהווים העיתונים פלטפורמה שימושית לפרסום מודעות הריקול.

אתר זה נבנה בעזרת איךלבנותאתר