קבלו הצעת מחיר

מדריך פרסום מודעה משפטית

פרסום מודעה משפטית בעיתון – איך עושים את זה נכון?

פרסום מודעה משפטית בעיתון הוא עניין שבשגרה עבור עורכי דין רבים בישראל. כחלק מההליך המשפטי בתיקים מסוימים, נדרשים עורכי הדין לפרסם מודעה בעיתון על פי חוק, תוך הקפדה על כללים ספציפיים בהתאם לצו בית המשפט. 

בניגוד לפרסום מודעת מכרז או פרסום מודעת דרושים אשר מאפשרים גמישות מסוימת בעיצוב, בצבעוניות ובנוסח עצמו, פרסום מודעה משפטית מצריך ידע, מיומנות ותשומת לב לפרטים. אז איך מתחילים? במיוחד עבורכם, עורכי הדין והמשפטנים, ריכזנו את כללי המפתח לפרסום מוצלח של מודעה משפטית בעיתון.

באיזה עיתונים ניתן לפרסם מודעה משפטית?

ברוב המקרים, מקבלים עורכי הדין הנחיה מבית המשפט בנוגע לעיתונים בהם ניתן לפרסם את המודעה, זאת בהתאם לסוג המודעה ולהליך המשפטי עצמו. פרסום מודעה משפטית בעיתון יומי ארצי היא האופציה המועדפת הן על בתי המשפט והן על עורכי הדין, שכן ניתן לבצע אותו מהיום למחר ולקבל חשיפה מצוינת לתוכן המודעה. כמו כן, רבים מעורכי הדין בוחרים לפרסם מודעות משפטיות גם בעיתון כלכלי, על מנת למקסם את החשיפה ולהגיע לקהל קוראים ממוקד.

סוגי מודעות משפטיות

מודעת פירוק חברה – מתפרסמת לרוב בעיתון יומי אחד.

מודעת פירוק עמותה – נדרשת לפרסום בשני עיתונים יומיים.

מודעת כונס נכסים – מכיוון שמדובר במודעות במסגרתן מבצע עורך הדין התמחרות של נכס מסוים בין קונים פוטנציאליים, ישנה חשיבות עצומה לעיתון בו תפורסם המודעה. מרבית עורכי הדין בוחרים לפרסם מודעות כינוס נכסים באחד מהעיתונים הנפוצים כגון ידיעות אחרונות או ישראל היום בשילוב עם עיתון כלכלי, ולעיתים – אף מעדיפים פרסום בסוף השבוע בשל חלוקת העותקים הנרחבת של העיתונים.

מודעת כונס נכסים ניתן לפרסם גם בעיתון מקומי המחולק באזור בו ממוקם הנכס, ובך להגדיל את כמות הפניות לקנייתו.

מודעת החייאת חברה – מתפרסמת בעיתון יומי אחד.

מודעת ריקול Recall – מודעת ריקול היא מודעה על הוצאת מוצר מהשוק בשל פגם בייצור או באריזה אשר עשוי לגרום נזק לצרכנים. יש לפרסם את המודעה בשני עיתונים יומיים.

מודעת הסכם פשרה – לאחר הגשת תביעה ייצוגית מתקבל הסכם פשרה שנידון בבית המשפט. על פי הוראות החוק יש לפרסם את המודעה בשני עיתונים ארציים, לעיתים הדרישה היא לעיתונים נפוצים ולגודל פונט מסוים.

איך מפרסמים מודעה משפטית בעיתון?

במידה ואתם חוששים מהמורכבות הכרוכה בפרסום מודעה משפטית, הסירו דאגה מליבכם. כיום, ניתן לבצע את הפרסום בקלות ובמהירות, באמצעות שליחת מייל או התכתבות זריזה בוואטסאפ.

חשוב להקפיד על בדיקת תוכן המודעה, התאריכים הנקובים ומועד הפרסום, על מנת לעמוד בדרישות בית המשפט. עיצוב מודעה משפטית ייעשה לרוב בשחור לבן ובגודל מינימאלי (אלא אם כן נדרשתם אחרת), כך שתוכלו להקטין משמעותית את העלויות הכרוכות בפרסום.

דרך משרד הפרסום מודעות 24 שעות המשרת עשרות עורכי דין ומשרדים בארץ, ניתן לפרסם מודעה משפטית בעיתון בלחיצת כפתור ותוך חיסכון זמן יקר. את נוסח המודעה תוכלו לשלוח במייל או ב-WhatsApp ולקבל את העיצוב תוך מספר דקות. מומחי הפרסום של מודעות 24 שעות, יידעו לייעץ לכם באיזה עיתון יש לפרסם את המודעה, על מנת שתעמדו בדרישות החוק ותיהנו מהחשיפה הרחבה ביותר.

מאמרים נוספים על פרסום מודעות משפטיות

פרסום ביפעת מכרזים

תחליף המצאה בעיתון בחול

פרסום מודעות תחליף המצאה בעיתונים בחו"ל, פרסום מודעה בעיתון בדבר תחליף המצאה מהווה חלק מהליך משפטי, הנדרש על-פי תקנות סדר הדין האזרחי, במקרים רבים בהם

קרא עוד »